Posláním nadace je všestranná podpora a rozvoj ekonomického vzdělávání, výuky a výzkumu.

Soutěž New Economic Talent je otevřena všem studentům, kteří se zajímají o současné ekonomické otázky a chtějí lépe pochopit procesy, které „formují svět“.

Tematicky mohou podpořené projekty obsáhnout libovolnou oblast ekonomického výzkumu a vzdělávání.

 

Mezi nejčastější formy podpory patří studentská stipendia, studentské zahraniční pobyty, podpora profesorů, podpora Knihovny CERGE-EI, aktivity typu publikační činnosti a další.


Program teaching fellows

Nadaci CERGE-EI se ve spolupráci se sesterskou organizací CERGE-EI Foundation podařilo získat finanční prostředky určené pro absolventy, kteří se vrátili ze studií na západních univerzitách zpátky do našeho regionu tzv. „Teaching Fellows”.

Program Teaching Fellows je cíleně zaměřen na rozšíření výuky moderní ekonomie na univerzitách střední a východní Evropy a bývalého Sovětského svazu.  Podporuje absolventy, aby mohli dlouhodobě pozitivně působit na ekonomickou gramotnost, výuku a informovanost.

Program byl založen v roce 2007 a od té doby postupně rozšiřuje svůj vliv. Od založení se ho zúčastnilo již téměř 70 000 studentů ve více než 1 100 kurzech v 90 institucích v 25 zemích od Balkánu po Černé moře a střední Asii, například v Arménii, Ázerbájdžánu, České republice, Gruzii, Kyrgyzstánu, Maďarsku, Rusku, Slovensku, Ukrajině a Uzbekistánu. více....


V roce 2010 a 2011 jsme poprvé podpořili kromě institucí i jednotlivce – nadějné mladé ekonomy. Reagovali jsme tak na množství dotazů a žádostí o podporu ze strany studentů a mladých akademiků a výzkumníků. Po vyhodnocení prvních dvou pilotních projektů se správní rada rozhodla, že v budoucnosti se podobný typ projektů stane nedílnou součástí naší podpory.

V roce 2014 vyhlásila Nadace ve spolupráci s CERGE-EI novou studentskou soutěž o Nový ekonomický talent – New Economic Talent. Soutěž je otevřena všem studentům bakalářského a magisterského studia jakéhokoliv oboru. více ...