Pilotní projekty
 

Podpora jednotlivců

V roce 2010 jsme poprvé podpořili kromě institucí i jednotlivce – nadějné mladé ekonomy. Reagovali jsme tak na množství dotazů a žádostí o podporu ze strany studentů a mladých akademiků a výzkumníků.

Prvním z nich byla podpora výzkumu studenta ekonomie na Fakultě sociálních věcí Bc. Lubomíra Cingla na téma „Do information cascades arise easier under time pressure? Experimental approach“. Výsledky výzkumu použil ve své magisterské diplomové práci, kterou si můžete stáhnout zde....

Druhým nadějným mladým ekonomem, kterého jsme v rámci 10. grantového řízení v roce 2011 podpořili, byl Filip Matějka, Ph.D.Šlo o výzkumné stipendium, které mělo za úkol pomoci absolventovi zahraniční univerzity se začleněním po návratu ze studií.
 

Nový ekonomický talent

V roce 2014 jsme ve spolupráci s CERGE-EI uspořádali pilotní 1. ročník studentské soutěže Nový ekonomický talent - New Economic Talent, která je otevřena všem studentům bakalářského a magisterského studia jakéhokoliv oboru, kteří se zajímají o současné ekonomické otázky a chtějí lépe pochopit procesy, které “formují svět”.

Díky úspěšným dvěma ročníkům se pomalu stává soutěž každoroční událostí.

Více o soutěži naleznete zde ....